fbpx

Dekret przedłużony do niedzieli

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dekret przedłużony do niedzieli – dziś poznamy nowe plany rządu.

Dziś wieczorem spotka się rząd i zdecyduje co z dalszymi ograniczeniami w naszym codziennym życiu. Przypomnijmy, że wcześniejszy dekret obowiązywał do końca czerwca.


Na dzisiejszym posiedzeniu, nowy rząd, zdecyduje o dalszych ograniczeniach związanych z koronawirusem. Rząd będzie zastanawiał się także nad przywilejami dla zaszczepionych.


Celem nowych decyzji jest zwiększenie liczby osób zaszczepionychs, zwłaszcza wśród młodych niechętnych do szczepień.

Jednym z proponowanych zachęt jest przyznanie poborowym, którzy zostaną zaszczepieni, dodatkowego urlopu, a także przywrócenie SafePass dla obszarów zewnętrznych. Jednocześnie ministerialna komisja ds. Covid-19, która zebrała się i omówiła w środę różne opcje, rozważała również zwiększenie obłożenia w miejscach takich jak stadiony, kina i teatry – zainteresowane firmy będą mogły w ten sposób wpuścić ponad 50 procent pojemności, która ma teraz zastosowanie.

Być może rząd, na wzór innych krajów, zorganizuje jakąś loterię dla zaszczepionych tak jak dzieje się to w innych krajach (na przykład w Polsce) lub wypłaci specjalny bonus (tak dzieje się w Grecji).

Na decyzje musimy jednak poczekać do dzisiejszego wieczora…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!