fbpx

Deklaracje podatkowe PIT za rok 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Obowiązek składania deklaracji podatkowych

Od roku podatkowego 2020 wszystkie osoby fizyczne uzyskujące dochód podlegający opodatkowaniu (opisany w Art. 5. Income Tax Law) – bez względu na jego wysokość – mają obowiązek złożenia zeznania podatkowego.


Do tej pory, osoby o rocznym dochodzie brutto poniżej 19 500 EUR nie były zobligowane do składania deklaracji, chyba że otrzymały wezwanie z Urzędu.


Wyłączone z tego obowiązku będą osoby fizyczne, które spełnią określone przez urząd podatkowy kryteria. Nadal jednak czekamy na wydanie rozporządzenia określającego wspomniane wymogi.

Terminy składania deklaracji i płatności

Ostatecznym terminem na złożenie oraz zapłacenie należnego podatku był zawsze 31 lipca roku następującego po roku podatkowym.

Z uwagi na fakt, że nowa platforma on-line, za pośrednictwem której będą składane deklaracje, nie jest jeszcze przygotowana – termin rozliczenia roku 2020 został wydłużony do 30 września 2021r. Miał też na to wpływ przedłużający się kryzys gospodarczy związany z koronawirusem.

Płatność elektroniczna

Zapłaty podatku należy dokonać drogą elektroniczną z użyciem indywidualnego numeru wygenerowanego podczas składania deklaracji. Płatność będzie możliwa przez bramkę JCC lub Tax Portal.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!