fbpx

Deklaracje podatkowe PIT za rok 2020

Obowiązek składania deklaracji podatkowych

Zgodnie z dekretem z dnia 9 lipca 2021 r. w Dzienniku Urzędowym Rada Ministrów zwalnia (ponownie) osoby o rocznym dochodzie brutto niższym niż 19.500 EUR z obowiązku rozliczania PIT.

Rozporządzenie zostało wydane w celu doprecyzowania zwolnień określonych w poprzednim dekrecie, gdzie opublikowano, że wszystkie osoby fizyczne są zobligowane do składania deklaracji podatkowych (IR1) począwszy od zezań za 2020 r.

Podobnie jak w latach poprzednich, osoby o rocznych dochodach brutto poniżej 19.500 EUR (próg wolny od podatku) nie muszą składać zeznania podatkowego, chyba że otrzymały wezwanie z Urzędu.

Terminy składania deklaracji i płatności

19 lipca 2021 r. Portal Podatkowy (Tax Portal) umożliwił elektroniczne składanie deklaracji za 2020 r.

Ostatecznym terminem na rozliczenie oraz zapłacenie należnego podatku był zawsze 31 lipca roku następującego po roku podatkowym.

Jednak w tym roku termin składania oświadczeń został przedłużony do 30 września 2021 r., ze względu na fakt, że nowa platforma internetowa umożliwiająca składanie deklaracji została przygotowana z opóźnieniem. Ponadto, przesunięcie terminu to efekt przedłużającego się kryzysu i ciężkich warunków ekonomicznych wywołanych przez COVID-19.

Płatność elektroniczna

Zapłaty podatku należy dokonać drogą elektroniczną z użyciem indywidualnego numeru wygenerowanego podczas składania deklaracji. Płatność jest możliwa przez bramkę JCC lub Tax Portal.

Potrzebujesz pomocy z rozliczeniem podatkowym?

Skontaktuj się z IBCCS TAX, jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat deklaracji PIT lub pomocy w obliczeniu i złożeniu deklaracji.
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!