Damian Ukeje zagra podczas 30. Finału WOŚP w Limassol

Przygotowania do jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Cyprze idą pełną parą. Cypryjski sztab pracuje nad tym by poprzez rozmaite akrakcje zebrać jak największą ilość pieniędzy, które zostaną przesłane na pomoc dla polskich szpitali. Przypominamy, że w tym razem będziemy zbierać na szeroko pojętą okulistykę dziecięcą. Jak udało się nam ustalić, swój przyjazd na Cypr potwierdził między innymi Damian Ukeje.

Damian jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów naszej sceny muzycznej, którego kariera nabrała tempa gdy w 2011 roku trafił do programu The Voice of Poland. Jego charakterystyczny, szczery głos natychmiast pomógł mu zaskarbić sympatię widzów i zapewnił wygraną.


Podczas finałowego koncertu 30. Finału WOŚP w Limassol, Damian Ukeje zagra akustycznie najpopularniejsze światowe covery jak również kilka swoich utworów.


Niecały rok później, w listopadzie 2012 roku ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał singiel „Bezkrólewie”. Numer bardzo szybko wspiął się na szczyty rockowych list przebojów polskich rozgłośni radiowych. Podsumowaniem rocznej działalności zespołu było III miejsce w plebiscycie Antyradio na Płytę Roku 2013. W lutym 2013 roku premierę miał jego debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu „Ukeje”, z którym dotarł na 44. miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. W czerwcu tego samego roku, TVP wyemitowała film „Ukeje”, którego był bohaterem.

Muzyka jest po to, by ją grać, piosenki po to, by je śpiewać – mówi piosenkarz.

W lutym 2014 został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Debiut roku. We września 2016 wydał swój drugi album studyjny, zatytułowany ụzọ. Nazwa pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza „Drogę”. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia, wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca artysty jest pięknym podsumowaniem przebytej drog. Na tej płycie znajduje się m.in. utwór „Od połowy”, w którym gościnnie śpiewa Sarsa.
W 2018 wydał kolejny singiel, „Ja Ikar”. Wokalista ostatnio angażuje się w projekcie „Moje Boskie Buenos”, w którym śpiewa piosenki Kory i zespołu Maanam.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!