Nie dajcie się nabrać

Ostatnimi czasy gdy wejdziecie na stronę LOT’u możecie zobaczyć taką oto informację:

Wszystko ładnie, takie bilety są. Ale…

I właśnie z tym ALE jest największy problem.

Od 1 marca LOT wprowadził nową strukturę taryf w klasie ekonomicznej. Pasażerowie mają do wyboru opcję SAVER (bez bagażu rejestrowanego), STANDARD oraz FLEX (z możliwością zmiany i zwrotu biletu).

  • Wariant SAVER to najprostsza i zarazem najbardziej oszczędna opcja podróży LOT-em. Bilet w tym wariancie obejmuje przelot jedynie z bagażem podręcznym, bez możliwości zwrotu czy zmiany terminu. Pasażerowie mogą liczyć za to na najniższe ceny biletów – nawet o 40 proc. niższe w porównaniu do biletu w wariancie STANDARD. Dodatkowe usługi, takie jak bagaż rejestrowany czy wybór miejsca, są dostępne za dopłatą.
  • Najlepszy wariant dla osób podróżujących z bagażem rejestrowanym do wariant STANDARD. Gwarantuje on możliwość bezpłatnego nadania jednej sztuki bagażu, którego waga nie przekracza 23 kg. Biletu w tym wariancie nie można zwrócić, a zmiana daty podróży jest dostępna za opłatą. Wybór miejsc w tym wariancie jest darmowy.
  • Wariant FLEX jest przeznaczony dla osób, dla których najważniejsza jest elastyczność. W cenie biletu FLEX jest wszystko to, co w wariancie STANDARD, a oprócz tego można bezpłatnie zmieniać rezerwację, a nawet za opłatą zwrócić bilet.

W praktyce wygląda to tak:

Niby ceny fajne, ale po kliknięciu w konkretne ceny dowiemy się, że są to ceny bez bagażu!

Ceny biletów z bagażem są wyższe.

Kupujcie bilety uważnie!

Nowa polityka naszego narodowego przewoźnika spowodowała to, że nie zawsze bilet na LOT wiąże się z wliczonym bagażem.

Coraz częściej widać to, że regularni przewoźnicy wprowadzają politykę „tanich” linii lotniczych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading