fbpx

Czynsze w górę a i tak nie ma mieszkań w Limassol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ceny wynajmu mieszkań w Limassol wciąż rosną – coraz mniej osób stać na ich wynajem.

Standardem staje się wynajęcie mieszkania w okolicach Larnaki czy Pafos i codzienny dojazd do pracy do Limassol. Wiele osób dzięki temu, pomimo trudności związanych z codziennym dojazdem do pracy, oszczędza kilkaset euro miesięcznie.

Cen wynajmu mieszkań w Pafos czy Larnace z cenami w Limassol nie ma nawet co porównywać. W dzielnicach “turystycznych” tradycyjne, dwupokojowe mieszkanie to koszt około 800€, te położone w centrum, blisko szkół i uczelni kosztują minimum 930€ miesięcznie. W Larnace, Pafos i ich okolicach, mieszkania o podobnym standardzie można wynająć za połowę tej kwoty. Niestety, trzeba się wtedy liczyć z dojazdem do pracy.


Najniższe ceny mieszkań na wynajem długoterminowy są w okolicach Pafos i Larnaki – niestety dojazd z tych miejsc środkami komunikacji publicznej do pracy w Limassol jest praktycznie niemożliwy.


Ceny w centrum miasta wzrosły wraz z ponownym pojawieniem się w mieście studentów z innych miast – najwyższe ceny mają te położone w miejscach, gdzie dojście do uczelni zajmuje maksimum 20-25 minut.

W chwili obecnej, nawet w greckich miastach można znaleźć tańsze mieszkania niż w Limassol – jak informują portale oferujące wynajem nieruchomości, za 500€ można wynająć dwupokojowe mieszkanie w centrum Aten czy Salonik.

Niestety, pośrednicy nieruchomości mówią wprost – jeżeli nie pojawią się na rynku nowe, małe mieszkania ich ceny nie spadną. Właśnie takich szukają studenci oraz osoby pracujące w mieście.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!