Czy to było przestępstwo?

Dopiero sąd ustali czy nagrywanie kobiet na plaży to przestępstwo – ich autora jednak aresztowano

Sąd rejonowy w Limassol zastosował wobec 26. letniego mężczyzny tymczasowy areszt na sześć dni po opublikowaniu w Internecie filmów przedstawiających kobiety na plaży.

Jak już pisaliśmy wcześniej (tutaj) zawiadomienia o możliwym popełnieniu przestępstwa zostały złożone we wszystkich cypryjskich dystryktach – w sumie na policję zgłosiło się sześć kobiet.

Mężczyźnie nie postawiono jeszcze zarzutu a policja twierdzi, że naruszył ustawę o danych osobowych poprzez filmowanie kobiet w kostiumach kąpielowych na plażach bez ich zgody.

Jak wyjaśnił w Cyprus Mail rzecznik policji rzecznik policji w Limassol, Lefteris Kyriacou, w miejscach publicznych nie jest wymagana zgoda poszczególnych osób ale w tym wypadku filmowane były konkretne kobiety w strojach kąpielowych.

Jego zdaniem nie można mówić o przestępstwie czy wykroczeniu w przypadku robienie sobie selfie lub ogólnego zdjęcia, na którym w tle znajdują się kobiety w bikini, ale w tym wypadku doszło do zakazanego prawem czynu.

Jego zdaniem w tym przypadku podejrzany skupiał się na konkretnych kobietach i publikował ich filmy bez ich zgody.

Jak twierdzi komisarz ds. ochrony danych osobowych Irene Loizidou Nicolaidou należy uzyskać zgodę na publikowanie w mediach społecznościowych filmów i zdjęć osób, które na nich się znajdują.

Sprawę rozstrzygnie cypryjski sąd ale już teraz niemal jest pewne, że będzie miał problem, gdyż już wcześniej podobnymi sprawami zajmowały się sądy europejskie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading