Czy połączenie z Radomiem przetrwa?

Połączenie Larnaka – Radom zostało uruchomione testowo. Obłożenie jest minimalne, więc wszystko wskazuje na to, że nie przetrwa.

Od samego początku było wiadomo, że połączenie Radom – Larnaka – Radom WizzAir traktuje testowo – chce sprawdzić potencjał tamtego rynku. Wszystko wskazuje na to, że raczej w sezonie letnim nie będzie ono miało racji bytu.

Być może WizzAir nie dopłaca jeszcze do lotów z Radomia na Cypr, ale to raczej dzięki „zachętom” czyli specjalnym obniżkom stosowanym przez samo lotnisko a także dopłatom, które kieruje za niewykorzystane miejsca zarówno cypryjski rząd jak i lotnisko w Larnace.

Jak ustalili dziennikarze Fly4free samoloty na tej trasie latają praktycznie puste – w minioną środę do Radomia przyleciało 101 osób a do Larnaki wyleciało 96 osób. Zważywszy na to, że oba loty były realizowane Airbusem A321neo, zabierającym na pokład 239 pasażerów, frekwencja nie może być zadowalająca – samolot nie był zapełniony nawet w połowie.

I co ciekawe część z miejsc mają wykupione biura podróży, więc sprzedaż indywidualna jest naprawdę niska.

Być może właśnie dlatego połączenia z Radomia są najtańsze – bilety w dwie strony można kupić za niecałe 200 zł.

Pewne jest jedno – z całą pewnością nie będzie tłoku na lotnisku w Radomiu, a Wasz samolot będzie jedynym obsługiwanym w czasie gdy dotrzecie do bramek.

I to może być plus.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!