Czy ktoś zainteresuje się dojazdem do lotniska?

Izba Handlowa w Pafos (Keve) wezwała rząd do przyspieszenia prac związanych z budową drogi łączącej lotnisko w Pafos z centrum miasta.

W czwartkowej rozmowie z Cypryjską Agencją Informacyjną (CNA) prezes Keve Georgios Mai nazwał budowę drogi przybrzeżnej łączącej lotnisko w Pafos z szerszymi obszarami turystycznymi Pafos, Yeroskipou i Peyia jako pilną konieczność.

Projekt mógłby być realizowany nawet w przypadku powołania się przez państwo na względy interesu publicznego , biorąc pod uwagę, że dostępna jest cała niezbędna dokumentacja potwierdzająca to stanowisko – stwierdził, opowiadając się ponadto za alternatywą ulepszenia istniejącej sieci drogowej.

Podczas niedawnego spotkania z ministrem transportu Alexisem Vafeadesem Mai oświadczył, że omawiał możliwość zlecenia przez rząd doświadczonego eksperta ds. środowiska przeprowadzenia badania na ten temat .

Badanie posłużyłoby jako dodatkowe wsparcie naukowe [dla budowy sieci drogowej], sugerując wykorzystanie dobrych praktyk stosowanych w innych wrażliwych ekologicznie obszarach w Europie i gdzie indziej, aby odpowiednio doradzać rządowi w podejmowaniu ostatecznej decyzji

Podkreślił znaczenie poglądów organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska i dotkniętych gmin, zamiast polegać wyłącznie na odpowiednich departamentach i służbach rządowych, które formułują i wdrażają politykę państwa, stwierdził, że „organ ds. ochrony środowiska nie wziął pod uwagę poważnych ustaleń dotyczących wcześniejszego wpływu na środowisko ani nie zbadała obszaru lotniska w Pafos jako całości, lecz ograniczyła się do drogi dojazdowej do portu lotniczego i przyjęła stanowisko niepotwierdzone naukowo.”

Niestety rząd nie oferuje żadnych zachęt do budowy lepszej drogi obsługującej lotnisko w Pafos ani rozwiązań alternatywnych poza wyborem istniejącej drogi

Przypomnijmy, że budowę nowej trasy z lotniska blokują… ekolodzy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading