Czy kogoś obchodzi martwy żółw? (zdjęcia)

Teoretycznie cypryjskie służby proszą o zgłaszanie przypadków truchła żółwi, w praktyce jednak nikogo to nie obchodzi

Wielu urzędników państwowych, zarówno tych wysokiego jak i niższego szczebla, apeluje o zgłaszanie przypadków znalezienia zwłok żółwi pod numery alarmowe. Żółwie są pod ścisłą ochroną i każde szczątki powinny zostać dokładnie przebadane tak aby określić przyczynę zgonu. W teorii powinno to zapobiegać degradacji gatunku.

Tyle teoria, praktyka to zupełnie co innego.

Napisała do nas jedna z czytelniczek, Pani Alicja, która posłuchała próśb urzędników i funkcjonariuszy i po znalezieniu martwego żółwia w okolicach portu w Pafos zadzwoniła na numer alarmowy.


Po kontakcie ze 112, nasza czytelniczka otrzymała informację, że niebawem ktoś się z nią skontaktuje celem ustalenia dokładnego miejsca w którym żółw się znajduje i odpowiednie służby go stamtąd zabiorą i przebadają. Niestety, pomimo upływu kilkunastu godzin nikt nie zadzwonił…

Zdaniem naszej czytelniczki truchło żółwia spędziło pomiędzy skałami kilka dni gdyż znacznie postępował proces rozkładu.

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj, w piątek. Być może to właśnie był powód przez którego nie zajęto się w odpowiedni sposób martwym żółwiem – w końcu piątek to już prawie weekend.

Przypominamy, że wszelkie tego typu znaleziska powinny natychmiast być zgłaszane pod numer alarmowy 112, którego operator powinien zawiadomić odpowiednie służby – to jedyne co możemy i powinniśmy zrobić. Niestety nie mamy wpływu na to jak służby zareagują…


Za informacje i zdjęcia dziękujemy Pani Alicji Drzazga


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!