fbpx

Czy jesteście pewni, że Wasz hotel ma tyle gwiazdek ile mówi?

Wyniki kontroli w CTO są zatrważające!

W 2016 roku 73% cypryjskich hoteli nie posiadało odpowiedniej licencji Cypryjskiej Organizacji Turystycznej. Jak stwierdza raport pod koniec 2016 r. funkcjonowało 233 hoteli i 3 570 centrów rekreacyjnych a z powodu niespełnienia odpowiednich wymagań  odnowiono licencje tylko na 63. hotelom i 2 282 ośrodków wypoczynkowych. Biuro kontroli stwierdziło także, że spośród 26 hoteli, które obecnie mają ocenę 5 gwiazdek i 57 z oceną czterogwiazdkową, wymagania ustawowe spełnia tylko 6 hoteli pięciogwiadkowych i 12 czterogwiazdkowych. Pozostałe hotele działają bez odpowiednich licencji!

Już w 2014 roku w specjalnej informacji Szef CTO poinformował biuro kontroli, że “możliwość wszczęcia postępowania karnego przeciwko właścicielom hoteli oznaczałaby wydawanie nakazów zawieszenia działalności dla dziesiątek dużych firm i zwolnienie tysięcy pracowników”. W ostatnim piśmie z lutego ubiegłego roku Cypryjska Organizacja Turystyczna poinformowała Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, że sprawa jest bardzo poważna, ponieważ oprócz standaryzacji budynków, pojawiły się kwestie bezpieczeństwa i zdrowia związane zarówno z turystami jak i pracownikami.

To teraz wszystko jasne czemu turyści narzekają na hotele. Niby płacą za pobyt w hotelu pięciogwiazdkowym a przebywają w hotelu bez gwiazdek! Może faktycznie warto czytać opinie gości o hotelu…
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!