fbpx

Czy dieta oznacza ciągłe uczucie głodu?

Dokładnie odwrotnie! Aby schudnąć – musisz jeść!

Dlaczego więc rozpoczynając dietę ciągle mamy ochotę na jedzenie?
Musisz odróżnić głód od nadmiernego apetytu.

Głód jest twoim sprzymierzeńcem! Ale nie podążaj za zwykłym nawykiem – jedzeniem pod wpływem zachcianki.
Jaka jest różnica?

Apetyt to chęć na konkretny produkt. Może się nawet pojawić, gdy jesteś najedzony. Najczęściej pragniemy produktów o sztucznie poprawionym smaku, takich jak chipsy, ciasteczka czy cukierki.

GŁÓD pojawia się, gdy zjadłeś poprzedni posiłek ponad 3 godziny temu, burczy Ci w żołądku i zjadłbyś wszystko, aby go zaspokoić!

Tutaj bardzo pomocny jest test jabłka :) i łatwo go pokazać na przykładzie dziecka.
Jeśli Twoje dziecko ma ochotę tylko na coś słodkiego lub chipsy, a odmawia jedzenia posiłku lub choćby samego jabłka – oznacza to, że nie jest głodne, ale kieruje się nawykiem jedzenia cukru lub wysoko przetworzonej żywności. Jeśli jest głodny – z przyjemnością zje jabłko, nawet jeśli nie jest to jego ulubiony owoc ;)

WSKAZÓWKI:

!Dobrze się wysypiaj! Jeśli prześpisz 5 godzin zamiast 8, to pewne, że zjesz dużo więcej..i Będziesz chciał zaspokoić się wysokoenergetycznymi słodkimi produktami, aby dać sobie szybki zastrzyk energii.
! Bazuj na produktach o wysokim indeksie sytości. Wybieraj ryby, jabłka, pomarańcze czy owsiankę.
!Zwiększ ilość błonnika w swojej diecie i stosuj pokarmy niskoenergetyczne, aby opóźnić opróżnianie żołądka! – owoce i warzywa, fasola, chude mięso, biała ryba.
!Nie ograniczaj węglowodanów w swojej diecie, ALE polegaj na węglowodanach złożonych!
!Nie rób zakupów, gdy jesteś głodny lub w porze posiłku. Możesz być pewien, że kupisz o wiele więcej niż potrzebujesz chodząc po sklepie spożywczym z pustym żołądkiem i przekąsisz coś już drodze do samochodu ;)

W FitboxDiet dbamy o to, aby dieta była nie tylko smaczna, ale także zbilansowana, a tym samym dłużej zapewniała Ci sytość!

Zamów swój zestaw fitbox już dziś!


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!