fbpx

Czy Cypr pójdzie w ślad za Grecją?

Pierwszy dzień gimnazjalistòw w szkole wiązał się ze zwiększoną liczbą testòw, a te, przypomnijmy, miały miejsce w szkołach, a rezultatem była rekordowa od dłuższego czasu liczba wyników pozytywnych.

Ministerstwo Zdrowia nie zareagowało na te rewelacje. Jeszcze. 

U siostry Grecji również duże skoki i już wczoraj ogłoszono tam przedłużenie ograniczenia lotów krajowych do 12 kwietnia i lotów międzynarodowych do 19 kwietnia. Liczba nowych zakażeń wciąż rośnie, a my z niepokojem czekamy na podobne ograniczenia ze strony Cypru.


Na chwilę obecną, zgodnie z ograniczeniami, pasażerowie lecący do Grecji muszą otrzymać negatywny test PCR na 72 godziny przed przybyciem i przejść losowe testy na obecność COVID-19.


Wszyscy zagraniczni podróżni są poddawani kwarantannie przez siedem dni. Izraelscy podróżni którzy zostali w pełni zaszczepieni co najmniej dwa tygodnie przed podróżą, nie będą musieli podlegać kwarantannie zgodnie z dwustronnym porozumieniem w sprawie turystyki między tymi dwoma krajami.

Większość lotów z krajów spoza Unii Europejskiej jest zakazana, z wyjątkiem 10 krajów, w tym Wielkiej Brytanii. W przypadku lotów krajowych dozwolone są tylko niezbędne podróże.

W Grecji szkoły, większkość sklepów i restauracje są zamknięte, ale władze planują zezwolić małym sklepom detalicznym na ponowne otwarcie z ograniczeniami od poniedziałku, a szkoły średnie mają wznowić zajęcia indywidualne pod koniec tego miesiąca.

Cypr jest zatem krok do przodu i miejmy nadzieję że sytuacja się ustabilizuje bo wiele osób czeka już drugi rok na powrót do pracy.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!