fbpx

Cztery Państwa zmieniają kategorię

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Nowa kategoryzacja wchodzi w życie w najbliższy czwartek o północy

Izrael i Dania zostały przesunięte z czerwonej listy krajów na pomarańczową, przeniesiono także Tajlandię i Koreę Południową do kategorii zielonej.

Zgodnie z listą w kategorii zielonej są tylko pasażerowie przybywający z Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Arabii Saudyjskiej, Korei Południowej i Tajlandii. Oznacza to, że pasażerowie przybywający z tych krajów nie muszą po przylocie przedstawiać żadnego certyfikatu testu laboratoryjnego Covid-19 ani izolować się.

Portugalia, Dania, Islandia, Chiny (w tym Makau i Hongkong) oraz Izrael należą do kategorii pomarańczowej – pasażerowie z tych krajów muszą przedstawić negatywny test PCR nie wcześniej niż 72 godziny przed odlotem.


Koszt testu PCR na lotnisku w Larnace wnosi 30€, natomiast na lotnisku w Pafos – 32€.


W kategorii czerwonej znajdują się Austria, Belgia, Bułgaria, Francja, Chorwacja, Luksemburg, Rumunia, Hiszpania, Włochy, Grecja, Malta, Holandia, Węgry, Polska, Finlandia, Słowacja, Słowenia, Czechy, Estonia, Łotwa, Litwa, Szwecja , Niemcy, Irlandia, Andora, Monako, Watykan, San Marino, Szwajcaria, Liechtenstein, Norwegia, Wielka Brytania, Rwanda, Rosja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Ukraina, Jordania, Liban, Egipt, Białoruś, Katar, Serbia, Stany Zjednoczone Ameryki , Armenia, Gruzja oraz Bahrajn.
Pasażerowie przybywający z krajów kategorii czerwonej muszą przedstawić negatywny test PCR nie starszy niż 72 godziny i przejść kolejny test po przybyciu na Cypr. Muszą pozostawać w izolacji, dopóki nie otrzymają negatywnego wyniku testu.

Kraje niewymienione na tych listach są klasyfikowane jako szare i osoby, które chcą stamtąd udać się na Cypr, muszą otrzymać specjalne pozwolenie.

Rząd udziela specjalnych zezwoleń wyłącznie obywatelom Cypru, ich małżonkom i małoletnim dzieciom, obywatelom UE, obywatelom EOG (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) i Szwajcarii, stałym mieszkańcom Cypru oraz osobom, którym zezwolono na wjazd do Republiki zgodnie z konwencją wiedeńską.

Wszyscy pasażerowie, niezależnie od kategorii kraju, są zobowiązani do złożenia wniosku o wydanie CyprusFlightPass w ciągu 24 godzin przed odlotem. 


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!