fbpx

Cztery nowe przypadki zachorowań na koronawirusa

Cztery nowe przypadki znalazły się wśród 325 próbek pobranych z testów przekazanych uczniom i pracownikom szkół. Łączna liczba przypadków zachorowań na chwilę obecną to 914. Wyniki z wszystkich ostatnich testów, a było ich ogółem 1564, otrzymano w sobotę.

Ministerstwo Edukacji ogłosiło, że z czterech przypadków w szkołach: dwie osoby uczęszczają do liceum w Aradippou, jedna osoba to pracownik żłobka w Pafos oraz jedna osoba z personelu niepedagogicznego w liceum w Nikozji.

Pomimo to, oba licea zostaną otwarte.  W najbliższych dniach obiekty poddane zostaną dezynfekcji zgodnie z protokołami wydanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Czyli na chwilę obecną szkoły rozpoczynają pracę jak wcześniej planowano. Rodzice i uczniowie których dotyczy nowy dekret, otrzymali już instrukcje. Przedszkola wciąż będą zamknięte.

Ponieważ w miejscowości Aradippou odnotowano wcześniej bardzo dużo przypadków zachorowań, postanowiono że wszyscy uczniowie wszystkich klas w mieście zostaną poddani testom.

Trwają kontrole uczniów szkół średnich i nauczycieli, którzy wrócili do szkoły w tym tygodniu. W sumie na całej wyspie zostanie przeprowadzonych 20000 testów obejmujących wszystkie poziomy edukacji. Absolwenci szkół średnich powrócili do nauki w poniedziałek, 11 maja. Pozostali wciąż korzystają z e-nauki.

Rok szkolny został przedłużony do 26 czerwca.

Tymczasem na wyspie trzech pacjentów korzysta z respiratorów na OIOM-ie szpitala ogólnego w Nikozji. Ich stan jest krytyczny, ale stabilny.

W związku z niską liczbą nowych przypadków, przy liczbach pozostających w postaci pojedynczych cyfr od pierwszego złagodzenia środków 4 maja, Komisja Epidemiologiczna  dała Prezydentowi zielone światło dla wdrożenia drugiej fazy zniesienia ograniczeń Covid-19.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!