Cztery lata w jeden dzień

Na uniwersytecie na północy można było zaliczyć egzaminy z 61 przedmiotów w kilka minut

W środę wydziałowi stomatologii Cypryjskiego Uniwersytetu Zdrowia i Nauk Społecznych (KSTU) w Morphou  tymczasowo cofnięto licencję na nauczanie  .

Organ akredytacji szkolnictwa wyższego na północy kraju (Yodak) ogłosił zawieszenie do 31 stycznia przyszłego roku w związku z trwającym dochodzeniem w sprawie narastającego skandalu związanego z rzekomym wydawaniem fałszywych dyplomów.

Ostatnie aresztowanie w związku ze skandalem miało miejsce we wtorek wieczorem, kiedy to  aresztowano byłego prywatnego sekretarza byłego „premiera” , który obecnie pracuje jako urzędnik państwowy w „ministerstwie pracy”.

W środę stawił się przed sądem, gdzie funkcjonariusz policji Ali Erdelhun powiedział, że mężczyzna rozpoczął studia na uczelni 13 września 2022 r.

Powiedział, że tego samego dnia łącznie „wprowadzono [do bazy danych uniwersytetu] w ciągu kilku minut łącznie 61 ocen z zajęć”, co  umożliwiło mężczyźnie otrzymanie świadectwa czteroletniego stopnia w tym samym dniu, w którym się zapisał .

„Ten stopień” – stwierdził – umożliwiał podejrzanemu otrzymanie podwyżki na stanowiskach w sektorze publicznym.

Sędzia Zehra Yalkut Bilgec nakazała jego tymczasowe aresztowanie na dwa dni, do czasu, aż policja obliczy, ile pieniędzy uzyskał z fałszywym dyplomem.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading