fbpx

Cztery kolejne zgony, 165 potwierdzonych przypadków

Ministerstwo zdrowia ogłosiło w środę 165 nowych przypadków i cztery kolejne zgony, zwiększając całkowitą liczbę zgonów związanych z Covid-19 w ciągu ostatnich dwóch dni do siedmiu. Nowe przypadki zostały odkryte z 3291 testów i zwiększają całkowitą liczbę zarejestrowanych od marca do 6461.

Jeszcze dziś Prezydent Cypru Nikos Anastasiadis wygłosi orędzie do narodu, po nim zabierze głos Minister Zdrowia Constantinos Ioannou ogłosi nowe obostrzenia związane z pandemią na Cyprze. Z kolei na jutro, na godzinę 12:00 zapowiedziana została konferencja prasowa Minister Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych Pani Zeta Emilianidou, Minister Sprawiedliwości i Porządku Publicznego Emily Giolitis oraz Dyrektora Generalnego Ministerstwa Finansów George Pantelisa którzy przedstawią szczegółowe plany działań wprowadzane w obszarach za które ministrowie są odpowiedzialni.

W sumie na Cyprze zmarły 33 osoby w tym 20 mężczyzn i 13 kobiet, średnia ich wieku to 75 lat.

Od środowej nocy w szpitalu z powodu koronawirusa przebywa łącznie 73 pacjentów, z których 57 znajduje się pod opieką szpitala w Famaguście. Sześć z nich znajduje się w oddziale intensywnej terapii. Obecnie na oddziale OIOM szpitala ogólnego w Nikozji przebywa sześciu pacjentów, z których czterech korzysta z respiratorów. Kolejnych 10 pacjentów jest leczonych na oddziale koronawirusa w szpitalu ogólnym w Nikozji.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!