fbpx

Częściowy całkowity lockdown na północy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Władze społeczności Turków cypryjskich nałożyły blokadę w Nikozji i Kyrenii  na 7 i 14 dni.

Ruch został zakazany we wtorek, obowiązywać ma w obu tych obszarach od północy we wtorek 27 stycznia. Zakaz poruszania się w pozostałej części okupowanej północy będzie obowiązywał od 29 stycznia do 1 lutego. Szkoły będą zamknięte od środy, 27 stycznia, do 10 lutego, a lekcje będą odbywać się zdalnie. Nie obowiązuje to przedszkoli i edukacji specjalnej.

Władze Turków cypryjskich zostały zmuszone do podjęcia drastycznych środków, ponieważ liczba zakażeń stale rosła, zwłaszcza w Nikozji i Kirenii.

Supermarkety, apteki, stacje benzynowe, piekarnie, sklepy mięsne i inne punkty sprzedaży żywności pozostaną otwarte na czas blokad. Restauracje mogą serwować tylko dania na wynos lub z dostawą. Rolnictwo i budownictwo pozostaną otwarte. Z pewnymi wyjątkami obowiązuje również zakaz wjazdu i wyjazdu do i z Nikozji i Kyrenii. We wszystkich innych obszarach obowiązuje godzina policyjna między 20:00 a 5:00, począwszy od środy. Będzie obowiązywać do 3 lutego.

Osoby mieszkające na północy i podróżujące do obszarów kontrolowanych przez rząd z powodów medycznych będą mogły to zrobić bez konieczności poddawania się kwarantannie, ale muszą posiadać ujemny wynik testu PCR wykonany w ciągu ostatnich trzech dni. Poddadzą się także badaniom siódmego i czternastego dnia od wizyty u lekarza w Republice.

Handel przez zieloną linię będzie kontynuowany bez potrzeby kwarantanny w przypadku braku bezpośredniego kontaktu. Przeprawy karetek z punktu kontrolnego Kato Pyrgos-Limnitis będą kontynuowane bez zakłóceń.

Osoby mieszkające w wiosce Pyla, zamieszkałej przez społeczność Turków i Greków cypryjskich, pracujące na północy, powinny mieć negatywny wynik testu odnawialny co 72 godziny. Personel baz ONZ, UE i Wielkiej Brytanii będzie również musiał wykazać negatywny wynik testu przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godzin.

Turcy cypryjscy pracujący na obszarach kontrolowanych przez rząd będą musieli poddać się kwarantannie po powrocie, podobnie jak osoby mieszkające na obszarach kontrolowanych przez rząd i pracujące na północy.

Mieszkańcy Pergamu prowadzący działalność rolniczą, także w bazach brytyjskich, nie będą musieli poddawać kwarantannie.

W pogrzebach uczestniczą tylko krewni pierwszego stopnia, a śluby, szkolenia, imprezy itp. zostały zakazane. Zabroniono także wizyt domowych i kontaktów między osobami spoza rodziny.

Sytuacja zostanie zweryfikowana 2 lutego.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!