fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 27'C ☼
  • Nicosia 27'C ☼
  • Larnaca 29'C ☼
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 27'C ☼
  • Limassol 27'C ☼
  • Nicosia 27'C ☼
  • Larnaca 29'C ☼
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 27'C ☼

Czeki wracają do ministerstwa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo Pracy poinformowało, że wysłane do beneficjentów czeki nie są realizowane, część z nich już wróciła jako nieodebrane do ministerstwa. Oznacza to, że część z osób którym zasiłki się należą po prostu ich nie odebrała – podstawowy problem to błędy w adresach osób, którym pieniądze się należą.

Minister Pracy podjęła decyzję, że za błędne za adresy odpowiadają pracodawcy i to oni powinni odebrać czeki z biur ministerstwa. Po raz kolejny podkreślono, że podanie błędnych informacji stwarza nie do pokonania problemy z wypłacaniem dodatków beneficjentom.

Ministerstwo Pracy prosi pracodawców mających trudności z informacjami o swoich pracownikach podczas wypełniania wniosków online o rządowe programy wsparcia, aby skontaktowali się z jego pracownikami w celu potwierdzenia informacji, które przesłali podczas rejestracji w ubezpieczeniu społecznym (numer ubezpieczenia społecznego, dowód osobisty, numer rejestracyjny).

Pracownicy, którzy wypełnili wnioski online o specjalne zasiłki (zwolnienie chorobowe, opieka nad dziećmi), muszą również przesłać swoje dane na podstawie informacji podanych podczas rejestracji w ubezpieczeniu społecznym.

W przypadku konieczności skontaktowania się z ubezpieczeniem społecznym w celu zmiany lub aktualizacji informacji o pracownikach można skontaktować się z następującymi numerami telefonów i adresami mailowymi:

Jeżeli nie otrzymaliście pieniędzy w ramach programu zawieszenia pracy i to pracodawca składał za Was wniosek – kontaktujcie się z pracodawcą – on powinien odebrać dla Was czek, jeżeli natomiast wniosek składaliście sami powinniście skontaktować się z Social Insurance w Waszym mieście i uaktualnić swoje dane.

W mailu powinniście podać: swoje dane osobowe i kontaktowe (pełny adres zamieszkania, wraz z kodem pocztowym), numery yellow slipa (ARC) oraz numeru ubezpieczenia społecznego oraz numer konta bankowego w formacie IBAN (możecie go samodzielnie wydrukować z systemu internetowego lub z pobrać banku).


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!