Czekał na pomoc na szpitalnej podłodze?

To zdjęcie obiegło internet lotem błyskawicy – mężczyzna czekał na pomoc na szpitalnej podłodze. Ministerstwo teraz się tłumaczy…

Zdjęcie pacjenta leżącego na podłodze na oddziale ratunkowym szpitala w Pafos z powodu braku łóżek skłoniło rządową służbę zdrowia Okypy do wezwania do zachowania spokoju i nie rozsiewania plotek

Po tym, jak zdjęcie obiegło media społecznościowe, Okypy przyznało, że brakuje łóżek, ale wyjaśniło, że pacjentowi i towarzyszącym im osobom zalecono tymczasowe siedzenie lub leżenie na sofie w A&E, dopóki łóżko nie będzie dostępne do badania. Zdaniem OKYPY osoby te odmówiły takiego rozwiązania.

Obywatel przyszedł na pogotowie ratunkowe o 10:27 i zarejestrował się. Po badaniu przesiewowym został oceniony jako przypadek kategorii 3, tj. sytuacja niezagrażająca życiu”, napisano, dodając, że „łóżka w tym czasie były zajęte bardziej pilnymi przypadkami (w tym dziewięciodniowym niemowlęciem z krwotokiem mózgowym i kobietą z krwiakiem nadtwardówkowym).”

Według Sigmalive emeryt udał się do szpitala na rutynową wizytę, ale czekając na wizytę zaczął źle się czuć, więc trafił na SOR.

O 11:32 (po 1 godzinie i pięciu minutach), gdy tylko łóżko było puste, pacjent został zbadany przez lekarza, wykonano wszystkie wymagane badania laboratoryjne, otrzymał odpowiednie leki i został wypisany” – napisano w oświadczeniu

Według rzecznika państwowej służby zdrowia (Okypy), Charalambosa Charlilaou, izby przyjęć na całym Cyprze odnotowały w ostatnich dniach zwiększoną frekwencję z powodu silnej fali upałów.

Ze względu na zwiększoną liczbę odwiedzających SOR, apelujemy, aby w nagłych przypadkach bez bezpośredniego zagrożenia życia w pierwszej kolejności kontaktowała się z lekarzem osobistym i poradniami dyżurnymi” – podsumowało Okypy.

Organizacji służby zdrowia apeluje więc o unikanie szpitali – dzięki temu nie będzie tak wielu pacjentów. W zamian radzi o odwiedzanie lekarzy rodzinnych, którzy bardzo często przyjmują pacjentów tylko w określonych godzinach a dostanie się do nich wymaga wcześniejszej rejestracji.

Podsumowując: jeżeli już teraz potrzebujesz kontaktu z lekarzem umów się telefonicznie z lekarzem na wizytę za dwa dni – to z całą pewnością pomoże…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading