Czekają nas gigantyczne korki

Miejska Izba Handlowo-Przemysłowa w Limassol twierdzi, że miasto wkrótce będzie zakorkowane na amen

Jeżeli ktoś z Was mieszka w Limassol lub w ostatnim czasie przez to miasto przejeżdżał, zapewne zauważył, że miasto to jeden gigantyczny korek.

I nie mówimy tylko o centrum miasta, ale nawet o autostradzie po której samochody w godzinach szczytu poruszają się z zawrotną prędkością 20 – 30 km/h.

Wczoraj, około 18:00, zapalił się samochód na autostradzie – ruch stanął na półtorej godziny (dzięki Tomek za info i zdjęcie).

Przedsiębiorcy twierdzą, że będzie jeszcze gorzej po wydaniu zezwoleń przez Departament Środowiska dla budowy dwóch nowych centrów handlowych w rejonie Agios Athanasios i Mesa Geitonia .

W oświadczeniu miejska Izba Handlowo-Przemysłowa wyjaśnia, że ​​nie jest przeciwna nowym inwestycjom, ale wyraża zaniepokojenie obciążeniem, jakie takie inwestycje spowodują dla problemów komunikacyjnych obszaru.

EBE Limassol wzywa zaangażowane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwa Transportu, Komunikacji i Robót do podjęcia niezbędnych działań w celu uniknięcia takiego rozwoju sytuacji, poprzez „modernizację sieci drogowej na obszarze, na którym zostaną zbudowane dwa nowe centra handlowe, oraz budowę co najmniej odcinka obwodnicy północnej”.

Obwodnica północna to projekt o ogromnym znaczeniu dla Limassol, który przyczyni się do ograniczenia głównych problemów komunikacyjnych naszego miasta – podsumowuje komunikat EBEL.

Nowe centra handlowe, przeznaczenie pasów tylko dla autobusów…

Oj, będzie się działo…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading