Czeka nas strajk pocztowców?

Brak etatów powoduje opóźnienia w doręczaniu przesyłek

Limassol zaczyna powoli odczuwać skutki braku etatów na poczcie. Przesyłki rejestrowane (polecone) międzynarodowe czekają na przyjęcie na poczcie głównej i dalsze rozdzielenie do punktów pocztowych po kilka dni. Przesyłki „wychodzą” z lotniska w Larnace, są odsyłane do Limassol i … stają. Leżą w workach pocztowych na poczcie głównej gdyż nie ma ich kto fizycznie przebrać i odesłać dalej.

Od czasu pamiętnego cypryjskiego kryzysu zostały wstrzymane egzaminy państwowe na pocztowców. Nie ma także dostępnych nowych etatów. Bezpośrednio wiąże się to z tym, że nie ma kto fizycznie przebrać przesyłek i przekazać ich dalej. Przykładowo przesyłka nadana w Niemczech w połowie kwietnia została odesłana do Limassol z lotniska w Larnace 20.04.2018 r. a została doręczona 09.05.2018 r. Przez te kilkanaście dni leżała na poczcie głównej w worku wraz z innymi przesyłkami!

Pracownicy poczty bezradnie rozkładają ręce. Zator zaczął się tworzyć w momencie gdy obsada stanowiska na poczcie głównej spadła o 50%. Po odejściu 4. osób na emerytury do rozdzielenia przesyłek dla całego dystryktu Limassol pozostało 4. pracowników! Oni po prostu się fizycznie nie wyrabiają!

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że pocztowcy planują strajk. Żądają zatrudnienia dodatkowych osób i poprawy warunków pracy. Trwają negocjacje między związkami zawodowymi kiedy strajk się odbędzie.

To teraz przesyłek nie będziemy dostawać wcale…
Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!