Czeka nas strajk generalny

Związki zawodowe gotowe na strajk generalny – podają wstępną datę.

Szefowie związków zawodowych działających na wyspie zapowiedzieli, że 26 stycznia 2023 roku odbędzie się strajk generalny.

Z pierwszych informacji wynika, że tego dnia zatrzyma się praktycznie cała gospodarka. W akcji protestacyjnej wezmą udział wszystkie związki zawodowe działające na wyspie.

Strajk ma oczywiście związek z brakiem porozumienia w sprawie dodatku CoLA – na temat jego pełnego przywrócenia nie chcą nawet rozmawiać przedstawiciele pracodawców.

Minister Pracy powiedział, że zamieszki pracownicze byłyby najgorszą rzeczą, jaka mogłaby się wydarzyć w danych warunkach ekonomicznych. Po zakończeniu spotkania minister pracy Kyriakos Kousios wystosował apel do związków zawodowych i organizacji pracodawców, aby jak powiedział stanęli na wysokości zadania i zachowali pokój pracowniczy.

Na podstawie postanowień Umowy Przejściowej podpisanej przez partnerów społecznych w dniu 28.07.2017 r. 50% CoLA powinno być wypłacane uprawnionym pracownikom do czasu podpisania nowej umowy. Kwota ta wynosi 4,36%.

O kolejnych decyzjach związków zawodowych będziemy informować.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading