fbpx

Czeka nas napływ turystów?

Rynek rosyjski i izraelski jest zainteresowany otwarciem Cypru dla tych dwóch krajów w ciągu najbliższych kilku tygodni, powiedział we wtorek wiceminister turystyki Savvas Perdios.

Rosja i Izrael, drugie i trzecie co do wielkości rynki Cypru, znajdują się obecnie w kategorii C – zatem są zamknięte dla turystyki. Wielka Brytania, największy rynek wyspy, została przeniesiona z C do B kilka tygodni temu, ale wymóg negatywnego testu na koronawirusa zmniejszył ilość rezerwacji.

Jeśli Cypr otworzy się na rynki rosyjski i izraelski w najbliższych tygodniach, czeka nas przyjazd turystów z tych dwóch krajów. Nie można jeszcze skreślić kolejnych miesięcy roku jako stracone dla turystyki – powiedział minister.
Cypr wykazuje stabilizację (jeśli chodzi o sytuację epidemiologiczną), co pozwala nam być otwartym w najbliższych miesiącach

Zrewidowany cel, jakim jest osiągnięcie 20% z zeszłorocznych rekordowych czterech milionów przyjazdów, pozostaje nadal aktualny. Wiceminister początkowo liczył na 30 proc.

Powrót do rekordowych przyjazdów z ubiegłego roku nie jest oczekiwany przed 2023 lub 2024 r. – następne kilka lat będzie trudne dla turystyki. Ponadto niemożliwe jest prognozowanie lub wyznaczanie celów na 2021 rok.

Ministerstwo turystyki, ministerstwo transportu i operator lotniska Hermes prowadzą rozmowy z wieloma liniami lotniczymi, które latają na Cypr oraz tymi które tego jeszcze nie robią.

Perdios powiedział, że pandemia koronawirusa pokazała, że ​​strategiczny plan wiceministra był właściwy. Jedyne, co się zmienia, to konieczność przyspieszenia różnych przewidywanych działań, a wiceminister dostosowywał teraz swój plan, aby zobaczyć, co da się zrobić w ciągu najbliższych dwóch lat. Cypr potrzebuje organizatorów wycieczek, ponieważ jest wyspą, ale większy nacisk należy położyć na turystykę niezależną i indywidualną, aby ulepszać produkt.

Pieniądze z unijnego funduszu naprawczego zostaną wykorzystane na renowację bazy noclegowej w górach oraz unowocześnienie i urozmaicenie produktu turystycznego tego kraju.

Obecna sytuacja w sektorze turystycznym jest spowodowana tym, że rząd nie zdołał właściwie zarządzać kryzysem i przekazać obrazu bezpiecznego miejsca docelowego. Grecji udało się to z powodzeniem i kraj ten okazał się ulubionym dla niemieckich turystów, którzy ignorowali Cypr, mimo że Niemcy należą do grupy A – powiedział Costas Costa z Akel
Podczas gdy poświęceniem społeczeństwa udało nam się sprowadzić liczbę przypadków do zera, kilka tygodni temu odnotowaliśmy wzrost liczby przypadków z dziesiątkami przypadków każdego dnia, z pozytywnymi przypadkami wśród turystów i Cypryjczyków powracających z wakacji, których nie wykryły władze z powodu nieodpowiednich kontroli na lotniskach i łodzi wpływających do portów.

Podczas spotkania skrytykowano także cypryjskich hotelarzy, którzy otworzyli część hoteli dla Cypryjczyków i pozostawili bardzo wysokie ceny za pobyt.

No cóż, okazuje się więc, że rząd mógł przewidzieć wszystko wcześniej i dopłacać do pobytów Cypryjczyków w hotelach na Cyprze…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!