fbpx

Czeka nas kolejny lockdown?

Władze Cypru mają ogłosić w tym tygodniu nowe środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 w społeczności ze względu na niepokojący wzrost liczby nowych przypadków i przyjęć do szpitali – naukowcy wzywają do ponownej oceny sytuacji.

Minister zdrowia spotka się w poniedziałek z zespołem epidemiologicznym, aby ocenić sytuację, a ostateczne decyzje zapadną na posiedzeniu Rady Ministrów w środę.

Constantinos Tsioutis, adiunkt medycyny wewnętrznej oraz zapobiegania zakażeniom i kontroli na Uniwersytecie Europejskim, członek doradczego zespołu naukowego ds. COVID-19, powiedział Cypryjskiej Agencji Informacyjnej, że w dystryktach Limassol i Pafos występuje powszechna transmisja w społeczności , co znacznie różni się od poprzednich wzrostów, które składały się głównie z epidemii i klastrów, które były łatwiejsze do opanowania.

Tsioutis powiedział, że aby kontrolować obecną epidemię, konieczne jest znaczne ograniczenie kontaktów. Jego zdaniem dopóki sytuacja nie ulegnie poprawie, nastąpi wzrost przyjęć do szpitali, ponieważ między wykryciem nowych przypadków a przyjęciem zawsze występuje kilkutygodniowe opóźnienie.

Zdaniem Tsioutisa pewną opcją jest podobny do wiosennego całkowity lockdown, jego zdaniem jest ta opcja jest możliwa tylko w przypadku niekontrolowanego rozprzestrzeniania się z pogarszającymi się wskaźnikami zdrowotnymi, np. przyjęć do szpitala, hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii, zgonów lub zwiększonej transmisji na narażone grupy ludzi.

Ministerstwo innowacji zapewnia, że działający wiosną system sms’owy może zostać ponownie włączony w ciągu maksymalnie 48. godzin od podjęcia decyzji o jego uruchomieniu.

Co nas czeka? Znowu będziemy wysyłać sms’y przed wyjściem z domu?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!