fbpx

Czeka nas kolejne bankructwo?

Jeżeli przewidywania obserwatorów się sprawdzą na Cyprze pozostanie wielu turystów.

Sytuacja biura Thomas Cook, czyli najstarszego i jednego z największych biur podróży na świecie, jest dramatyczna. W piątek firma poinformowała, że aby uniknąć bankructwa, potrzebuje dodatkowych 200 mln funtów kredytu. Pieniądze są potrzebne na bieżącą działalność firmy – takiego zabezpieczenia zażądał jeden z chińskich inwestorów, który zapowiada dokapitalizowanie spółki kwotą 900 mln funtów.

Thomas Cook to najstarszy touroperator na świecie, który liczy już 178 lat. Należą do niej zarówno biura podróży, między innymi niemiecka sieć Neckermann, jak i linie lotnicze, w tym najbardziej znane Condor i Thomas Cook Airlines oraz hotele.

Aktualnie na świecie przebywa około 150 tysięcy Brytyjczyków korzystających z usług firmy – Civil Aviation Authority już teraz przygotowuje plan ściągnięcia ich do Wielkiej Brytanii.

W przypadku bankructwa firmy Cypr straci kolejne połączenia lotnicze wykonywane przez Thomas Cook oraz Condor, straci także klientów z dwóch potężnych biur podróży – firmy matki oraz Neckermann.

Już ubiegłoroczne bankructwa linii lotniczych spowodowały znaczny odpływ turystów z Niemiec i Wielkiej Brytanii a połączenia lotnicze do tej pory nie zostały w całości odbudowane przez konkurencyjne linie lotnicze.

[bar group=”858″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!