Czas zrobić coś z lotniskiem

Miasto naciska na Hermes w sprawie pilnego remontu lotniska w Pafos

Władze Pafos domagają się pilnej modernizacji budynku i świadczenia usług na wysokim poziomie na międzynarodowym lotnisku w Pafos.

Lokalne podmioty już zaczęły wywierać nacisk zarówno na państwo, jak i firmę zarządzającą lotniskiem, aby Międzynarodowy Port Lotniczy w Pafos został zmodernizowany zgodnie z jego stale rosnącym znaczeniem dla produkt turystyczny wyspy.

Przewodniczący Komitetu Koordynacyjnego Stron i Organizacji w Pafos (SEKO), Phaidonas Phaidonos, wysłał list do Hermesa w sprawie problemu z niekończącymi się kolejkami, które często obserwowano zeszłego lata, i wyraził niezadowolenie Pafos z powodu niedopuszczalnych sytuacji jakie panują na lotnisku, zarówno w strefie odlotów i przylotów, jak iw zewnętrznych poczekalniach.

Aby uniknąć podobnych zjawisk w przyszłości, władze lokalne szacują, że prace budowlane związane z modernizacją budynku lotniska powinny rozpocząć się niezwłocznie przed zbliżającym się sezonem letnim, z horyzontem realizacji do 2023 roku.

Zarówno gmina Pafos, jak i agencje turystyczne prowincji nie będą tolerować nowego sezonu turystycznego, aby znaleźć lotnisko w Pafos w takim samym zdegradowanym stanie, jak w poprzednich latach

Ryanair gwałtownie się rozwija na lotnisku w Pafos a inwestycji w infrastrukturę nie ma praktycznie wcale.

Przypomnijmy, że lotnisko w Pafos zostało otwarte zaledwie kilka lat temu i miało pomóc w rozładowaniu korków tworzących się na starym terminalu lotniska w Larnace. Teraz, gdy Ryanair uruchomił na nim swoją bazę operacyjną wymaga ono natychmiastowej rozbudowy.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading