Czas wraca do normy

Jak zapewne pamiętacie, jesienią ubiegłego roku rząd w strefie okupowanej co chwila zmieniał zdanie na temat czasu, który tam obowiązuje. Najpierw postanowiono nie zmieniać czasu na zimowy, następnie zdecydowano o późniejszym otworzeniu banków i instytucji państwowych, w końcu różnica czasowa między Cyprem a Cyprem Północnym wynosiła pół godziny. Nieoficjalnie oczywiście, gdyż rządzący północą postanowili dostosować czas do Turcji, której parlament zdecydował o pozostaniu zimą w czasie letnim.

Po sobotnio – niedzielnej zmianie czasu na południu mamy w końcu na wyspie jedną strefę czasową. Od niedzieli, aż do następnej zmiany czasu w ostatnią sobotę października obowiązuje ta sama godzina na północy i południu wyspy:

Jesienna decyzja północy o pozostaniu w czasie zimowym spowodowała wiele problemów. Oprogramowanie komputerowo mimo tego, że nie musiało, a nawet nie powinno, zmieniło czas we wszystkich urządzeniach elektronicznych. Zamęt trwał przez kilka godzin, gdyż sytuacja ta miała miejsce w niedzielę.

Dzięki decyzji władz strefy okupowanej o Cyprze po raz kolejny stało się głośno. Większość gazet drwiła z naszej małej wyspy na której obowiązywały dwie strefy czasowe.

Zobaczymy jaką decyzję podejmą władze północy w październiku. Być może, a mamy taką nadzieję, nie będziemy musieli wraz z przekroczeniem granicy przestawiać zegarków.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading