Czas na leśne wycieczki…

Nadleśnictwo zapewnia „historyczne” schronienie dla turystów pieszych…

Cypr ulepsza swoje doświadczenia z długodystansowymi wędrówkami, zakładając dwa leśne schroniska w lesie w okolicach Pafos.

Dwa schroniska, określane jako zabytkowe – są przebudowane i odrestaurowane ze starej szkoły i schronu leśnego – znajdują się w Livadi, niedaleko Gialia.

Wiceminister turystyki powiedział, że schroniska są dostępne dla osób poszukujących długodystansowych szlaków, takich jak Stavros tis Psokas, który jest około 15. kilometrową wędrówką. Do schronisk można dotrzeć jedynie pieszo.

Podkreślono, że schroniska zapewniają podstawowe potrzeby, takie jak woda, kuchnia i kominek, ale inne bardziej osobiste przedmioty, takie jak prześcieradła i materace, nie są oferowane. Nie ma elektryczności, co dodaje schroniskom prawdziwie doświadczenia.

Departament leśnictwa odrestaurował niedawno starą trasę łączącą Stavros tis Psokas z Livadi, którą niegdyś przemierzali pielgrzymi, miejscowi i leśnicy. Odnowiono również inne stare szlaki, w tym szlaki Panayia-Milikouri, Kykkos i Stavros tis Psokas do Tyllirii.

Więcej informacji na temat tej formy wypoczynku można znaleźć na stronie https://heartlandoflegends.com/activities-hiking-nature/


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading