fbpx

Czartery z Rosji zostały przeniesione na lipiec

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Minister Turystyki Savvas Perdios zaprzeczył doniesieniom o odwołaniu lotów czarterowych z Rosji na Cypr – jego zdaniem nastąpiła zmiana rozkładu lotów, a loty czarterowe zaplanowane na czerwiec zostały przesunięte na lipiec.

Zdaniem ministra loty zostały przesunięte z inicjatywy firm turystycznych i lotniczych. ponieważ władze rosyjskie nie zezwoliły jeszcze na żadne loty czarterowe. Perdios powiedział, że niektórzy touroperatorzy pospieszyli z rozkładem lotów czarterowych na czerwiec, które nie zostały zatwierdzone przez Federację Rosyjską.


Nie są to loty, które mieliśmy i zostały odwołane – rozkład lotów został przełożony na lipiec – powiedział minister


Powiedział także, że w najbliższych tygodniach należy zintensyfikować komunikację ze stroną rosyjską, aby regularnie i co tydzień przekazywać statystyki dotyczące obrazu epidemiologicznego Cypru. Jego zdaniem w ciągu najbliższego czasu Cypr znajdzie się na liście krajów do których będą mogli podróżować Rosjanie.

Zdaniem ministra to właśnie linie lotnicze oraz touroperatorzy planowali około 500 lotów miesięcznie z Wielkiej Brytanii i Rosji na Cypr, jednak ze względu na brak zgody na ich wykonanie przez władze tych krajów do lotów nie doszło. W chwili obecnej zaplanowane jest na lipiec około 80 lotów z Rosji.

Nie jest do końca ważne kto zawinił i wprowadził opinię publiczną w błąd – ważne jest to, że turystów po prostu na Cyprze nie ma.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!