fbpx

Czarne chmury nad turystyką

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wszyscy spodziewali się dobrych informacji od premiera Wielkiej Brytanii – przekazał takie sobie…

Cypryjski przemysł turystyczny pozostaje w niepewności po tym, jak Wielka Brytania ogłosiła w poniedziałek, że odroczyła decyzję o wznowieniu podróży zagranicznych po 17 maja. Oczekiwano, że nowy system podróżowania ogłoszony przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona w poniedziałek wieczorem, ale pytanie, jak i kiedy wznowione zostaną podróże międzynarodowe, pozostało bez odpowiedzi.

„Oczywiście mamy nadzieję, że będziemy mogli ruszyć od 17 maja, ale nie chcę robić zakładów ani nie doceniać trudności, które obserwujemy w niektórych krajach docelowych, do których ludzie mogą chcieć pojechać” – powiedział Johnson.


W chwili obecnej, Cypr, został sklasyfikowany jako “czerwony” z wymaganą po powrocie kwarantanną.


Kraje, które w chwili obecnej znalazłyby się na zielonej liście, to Portugalia, Malta, Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Stany Zjednoczone.

W zeszłym tygodniu było już jasne, że Cypr nie ma szans na umieszczenie go na zielonej liście, ale opóźnienie rządu brytyjskiego w ogłoszeniu daty rozpoczęcia podróży międzynarodowych tylko zwiększyło poczucie pesymizmu wielu firm związanych z turystami, takich jak bary. i restauracje, które zdecydowały się pozostać zamknięte do czasu przybycia międzynarodowych turystów – zwłaszcza Brytyjczyków.

Noel Josephides, prezes grupy turystycznej Sunvil, biura podróży specjalizującego się w podróżach do Cypru, Grecji i innych europejskich miejsc docelowych, powiedział w poniedziałek, że branża będzie potrzebować tygodni wyprzedzenia, aby ponownie otworzyć hotele i wznowić trasy lotów. „Nie jest możliwe rozpoczęcie wycieczki z tygodniowym lub dwutygodniowym wyprzedzeniem” – powiedział.

Jednak Lakis Avraamides, prezes działu marketingu stowarzyszenia hotelarskiego, stara się zachować pozytywne nastawienie: „Fakt, że decyzja została przełożona, oznacza, że ​​najgorszy scenariusz jeszcze się nie wydarzył, którym byłby dalszy zakaz podróżowania.” Avraamides powiedział Cyprus Mail, że jeśli zakaz podróży z Wielkiej Brytanii na Cypr nie zostanie ogłoszony w przyszłości, będzie to miało poważne konsekwencje.

Wielka Brytania od dawna jest najsilniejszym rynkiem i źródłem turystów na Cyprze, co widać w 2018 roku, kiedy Brytyjczycy stanowili 30% odwiedzających.

Stowarzyszenie Hotelarzy w Pafos wyraziło „intensywne zaniepokojenie” raportem po doniesieniu z Wielkiej Brytanii, że Brytyjczycy mogą nie mieć możliwości podróżowania w celach wypoczynkowych przez kilka następnych miesięcy po informacji brytyjskich biur podróży, że wyraźnie zmniejszało się zainteresowanie wakacjami na Cyprze.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!