fbpx

Cypryjskie testy zwalniają z kwarantanny!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Komenda Główna Straży Granicznej potwierdza: cypryjskie testy zwalniają z kwarantanny w Polsce

Bardzo dziwne wydawało nam się to, że Cypr został inaczej potraktowany niż pozostałe kraje Unii Europejskiej. Zgodnie z pierwszymi informacjami, przylatując z Cypru należało wykonać test na lotnisku po przylocie aby zostać zwolnionym z 14. dniowej kwarantanny. Przepis ten obowiązuje do 9.04.2021 roku.

Jak poinformowała nas Pani porucznik Straży Granicznej Joanna Rokicka, w przepisach wykonawczych do rozporządzenia, Cypr (podobnie jak Irlandia, Rumunia czy Bułgaria) został wpisany jako kraj z którego honorowane są wyniki testów wykonane nie wcześniej niż 48. godzin przed przylotem do Polski.


Testy wykonane na Cyprze nie wcześniej niż 48 godzin przed przylotem do Polski, zwalniają z kwarantanny w Polsce.


Warunkiem, aby funkcjonariusz straży granicznej zaakceptował okazany test jest jego pełna personalizacja (imię, nazwisko oraz numer dokumentu) oraz to, że test musi być w języku polskim lub angielskim.

Przypomnijmy, że zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami, szybkie testy antygenowe zawierają wszystkie wymagane elementy do ich akceptacji przez Straż Graniczną – aktualna mapa punktów testowania znajduje się na naszej stronie https://cypr24.eu/test/


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!