Cypryjskie szkoły będą klimatyzowane

Rząd cypryjski podjął decyzję o montażu we wszystkich szkołach publicznych systemu klimatyzacji opartego na zasilaniu energią elektryczną.

Naszym zamiarem jest natychmiastowe sporządzenie planu, który będzie przyjazny dla środowiska, czyli wykorzysta alternatywne źródło energii, a nie konwencjonalną energię elektryczną do instalacji klimatyzacji – powiedział Minister Edukacji Prodromos Prodromou

Jak zapowiedział minister środki na montaż nowoczesnych urządzeń będą pochodzić z jednego z programów Unii Europejskiej. Zakup i instalacja klimatyzacji wraz z innymi energooszczędnymi systemami, takimi jak okna, to koszt około 100 milionów euro.

Rodzice już dawno domagali się montażu odpowiednich urządzeń w szkołach, niestety ministerstwo twierdziło, że oprócz odpowiednich środków na zakup klimatyzatorów potrzebne byłyby dodatkowo pieniądze na zmiany w instalacjach elektrycznych w szkołach.

Całkowita liczba gospodarstw domowych na Cyprze z zainstalowanymi na dachu systemami fotowoltaicznymi osiągnęła 16 546 do końca lipca a ich łączna moc produkcyjna osiągnęła 61,3 MW.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading