fbpx

Cypryjskie hotele w sezonie 2021

Hotelarze czekają na otwarcie swoich hoteli dla obywateli i rezydentòw Cypru. „Odblokowywanie” kraju jest powolne, ponieważ w żadnym wypadku nikt nie chce niepowodzenia.

Dyrektor Generalny PASYXE, Stowarzyszenia Hotelarzy,  pan Filokypros Rousounidis, wyraził nadzieję, że hotele zostaną otwarte po otrzymaniu zielonego światła na ponowne otwarcie restauracji.

Członek Zespołu Epidemiologicznego, dr Petros Karagiannis, w swoich wypowiedziach stwierdził, że jest za wcześnie na podejmowanie decyzji i trudno z całą pewnością określić dzień ponownego otwarcia restauracji i hoteli.

„Otwarcie hoteli będzie zależało od złagodzenia środków ograniczenia ruchu, tak aby obywatele mogli spędzić noc poza domem, czy poza dystryktem w którym mieszkają. Szacuje się, że od połowy do końca marca hotele mogą zostać ponownie otwarte, gdyż nie są one uważane za miejsca szczególnie niebezpieczne ”.

Dr Karagiannis nie wyklucza możliwości ich ponownego otwarcia przed połową marca, ale decyzja należy do Rządu.

Do końca maja zaoferowano dodatek wakacyjny dla Cypryjczyków. “Plan dopłat do wypoczynku na Cyprze, którego celem jest promocja turystyki krajowej, będzie obowiązywał do końca maja”,  poinformował Wiceminister Turystyki, Savvas Perdios.”Plan przewiduje pokrycie 35% kosztów zakwaterowania. Być może zostanie przedłużony, ponieważ Cypryjczycy nie mogą go wykorzystać ze względu na obecne dekrety i ograniczenia.”

Porozumienie między Cyprem a Izraelem dotyczące paszportów szczepień jest ròwnież promieniem słońca dla kulejącej turystyki. Jak ogłoszono, od 1 kwietnia 2021 r. obywatele Izraela, którzy zostali zaszczepieni szczepionką zatwierdzoną przez Europejską Agencję Leków, nie będą musieli przechodzić testu PCR, aby podróżować na Cypr i bez kwarantanny po przyjeździe. Porozumienie to jest wynikiem pozytywnej wspòłpracy między krajami a Izrael jest przecież jednym z największych krajòw na rynku turystycznym.   Ze względu na dane i rozwój pandemii szacuje się, że od końca maja do początku czerwca spodziewamy się ruchu turystycznego z Izraela.

Według Szefa PASYXE “oczekuje się, że nawet przed połową czerwca, wystąpi znaczący ruch turystyczny, ale tegoroczny sezon turystyczny będzie równie trudny jak w zeszłym roku, ale miejmy nadzieję że nie gorszy”.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!