Cypryjskie hotele bez pracowników

To już pewne: na Cyprze będzie brakować pracowników – hotelarze wzywają rząd do natychmiastowej reakcji

Oddział stowarzyszenia hoteli Pasyxe w Famaguście wyraził zaniepokojenie nadchodzącym letnim sezonem turystycznym, zauważając, że niedobory siły roboczej pozostają problemem ciągłym, pomimo pozytywnych sygnałów z kilku rynków turystycznych.

„Powodem naszego niepokoju jest poważny brak personelu, który może nawet zagrozić funkcjonowaniu niektórych hoteli” – napisano w oświadczeniu stowarzyszenia, wskazując, że braki siły roboczej mogą uniemożliwić otwarcie niektórych turystycznych obiektów noclegowych.

Stowarzyszenie wyjaśniło, że pozytywne sygnały, które otrzymało, przede wszystkim w zakresie rezerwacji i zainteresowania dzielnicą Famagusta na letni sezon turystyczny, są obecnie równoważone różnymi ocenami i komunikatami dotyczącymi poważnego braku personelu, opisującymi te jako równie negatywne i niepokojące.

Im bliżej otwarcia letniego sezonu turystycznego, tym bardziej rośnie niepokój hotelarzy, co w wielu przypadkach wręcz zagraża funkcjonowaniu niektórych jednostek hotelowych – stwierdziło stowarzyszenie.

Pasyxe wezwało Ministerstwo Pracy do natychmiastowego wydawania zezwoleń dla personelu z krajów trzecich, poprzez proste i krótkie procedury, ponieważ w przeciwnym razie cała dobra praca, jaką osiągnięto w cypryjskim sektorze turystycznym w ostatnich latach, jest zagrożona zniszczone z powodu braku pracowników.

Podobne sygnały płyną ze wszystkich regionów na Cyprze.

Wyraźny niedobór pracowników widać także w Limassol – poważny problem z ich znalezieniem mają nie tylko funkcjonujące już od lat placówki ale także mające wkrótce się otworzyć największe na wyspie kasyno. Tylko w tej ostatniej placówce zatrudnionych powinno być ponad tysiąc osób.

Hotelarze oczekują od Ministerstwa Pracy natychmiastowego rozwiązania tego poważnego problemu, aby dać hotelarzom czas na zaplanowanie z wyprzedzeniem i wdrożenie niezbędnych działań.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading