Cypryjskie firmy objęto sankcjami

Ukraina zablokowała działalność ponad 100 cypryjskich firm w związku z nałożonymi unijnymi sankcjami.

W sumie 109 firm z siedzibą na Cyprze znajduje się wśród firm objętych sankcjami przez prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego. Sankcje zostały nałożone w związku z wojną na Ukrainie i uzgodnione przez kraje unijne.

Ukraina ogłosiła listę firm w dwóch transzach, jedna 10 marca, a druga 18 marca.

Nasz nowy krok sankcjonowania osób i podmiotów prawnych związanych z państwem zła. 
To ponad 280 firm i 120 osób, które poprzez hazardowe biznesy działały na szkodę Ukrainy, wycofywały środki z naszego państwa i finansowały różne rosyjskie intrygi – powiedział w wystąpieniu Prezydent Ukrainy

Dekret z 10 marca dotyczył 109 spółek notowanych na Cyprze, począwszy od firm inwestycyjnych i konsultingowych, takich jak Intercorp Limited, Ericius Investments, twórcę gier Weplay Media czy firmę hazardową Parimatch.

Zdaniem przedstawicieli Ukrainy na liście znajdują się osoby rzekomo zamieszane w porwania ukraińskich dzieci, osoby pomagające wspierać najemników walczących z Ukrainą oraz rosyjskich sportowców i innych przedstawicieli sportu, którzy publicznie poparli wojnę.

Wszystkie firmy mają już zablokowany dostęp między innymi do swoich stron internetowych. Wśród nich znajduje się popularna na Cyprze Antrum Ltd dzięki której wielu Cypryjczyków robiło zakłady poprzez stronę https://pokermatch.com.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading