SeoHost.pl

Cypryjski przysmak: Loukoumi Geroskipou

Każdy kto odwiedza Cypr powinien koniecznie Loukoumi Geroskipou spróbować. Jest on wpisany na listę chronionych oznaczeń geograficznych UE.

Jest on dostępny w różnych smakach, które różnią się w zależności od dodanych esencji. Jest obtaczany i podawany z cukrem pudrem lub wiórkami kokosowymi. Można również dodać orzechy, miód lub gorzką czekoladę.

Loukoumi miesza się w dużych kotłach. Początkowo wodę wlewa się do ogrzanego kotła; następnie dodaje się cukier, a następnie kwas cytrynowy. Następnie mieszaninę gotuje się przez 35 minut w temperaturze 100°C. Ważnym składnikiem jest skrobia kukurydziana, którą rozcieńcza się w zimnej wodzie, a następnie dodaje do mieszaniny. Mieszaninę miesza się, aż osiągnie 100-130°C (około 2 godziny), przy 36 obrotach na minutę. Na koniec mieszanka jest aromatyzowana. Dodawany jest także barwnik

Jakie smaki znajdziemy? Dostępnych jest wiele, najpopularniejsze to różany, truskawkowy, smak mandarynki, pomarańczowy, miętowy, ananasowy, bergamotki, bananowy, cytrynowy, pistacjowy, mastyha, waniliowy, czekoladowy i kokosowy.

Trzeba pamiętać, że przysmak ten jest wyjątkowo kaloryczny. Na każde 100 litrów wody zużywa się 90 kg cukru , 15 kg skrobi kukurydzianej i około 40 g kwasu cytrynowego.

Będąc na Cyprze loukoumi można kupić praktycznie w każdym sklepie, kiosku czy na ulicy – produkuje je wiele firm. Najlepsza jednak będzie kupiona prosto z przydomowej produkcji.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!