fbpx

Cypryjski program inwestycyjny – na czym polega?

Cypryjski program inwestycyjny jest zmienioną wersją poprzedniego programu, który zachęcał osoby fizyczne do prowadzenia działalności na Cyprze. W tych samych ramach, z uwzględnieniem dużego zainteresowania inwestorów, Rada Ministrów w dniu 21 maja 2018 r. zakończyła prace nad programem.

Zainteresowany wnioskodawca może przeprowadzić inwestycje w ramach jednej z czterech wymienionych poniżej kategorii, jak poniżej:

  1. Inwestycje w nieruchomości w Republice Cypryjskiej
  2. Inwestycje w alternatywne fundusze inwestycyjne (AFI) lub w aktywa finansowe spółek cypryjskich lub organizacji cypryjskich regulowanych przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySeC).
  3. Inwestycje dokonane przez nabycie lub przez włączenie lub przez uczestnictwo w spółkach lub organizacjach gospodarczych założonych w Republice Cypryjskiej.
  4. Połączenie inwestycji.

Zaletą cypryjskiego Programu Inwestycyjnego jest między innymi to, że program zapewnia wiodące możliwości inwestycyjne na Cyprze, a ponadto umożliwia inwestorowi uzyskanie obywatelstwa Republiki z wszystkimi zaletami bycia obywatelem europejskim, w tym między innymi prawo do swobodnego przemieszczania się i pobytu w Unii Europejskiej dla całej rodziny, w tym jednego legalnego małżonka i dzieci do 28 roku życia, które są finansowo zależne od swoich rodziców.

Więcej informacji uzyskacie kontaktując się z biurem nieruchomości (rozmowa po polsku): (+357) 97 616 676


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!