Cypryjski państwowy komornik?

Powstała nowa państwowa jednostka do egzekwowania niezapłaconych grzywien

Niemal 7 milionów euro wpadło do państwowej kasy dzięki egzekucji ponad 45000 grzywien.

Trwało  to sporo, bo prawie rok ale jednak sukces. Zasługę w skłonieniu obywateli do zapłaty przypisuje się nowym środkom przyjętym w październiku zeszłego roku na wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości. Niezapłacona grzywna może nawet prowadzić do kary pozbawienia wolności.

Wcześniej za takie niezapłacone grzywny Sąd nakładał nowe grzywny. Niekończąca się opowieść i samowolka. 

Teraz większą część niespłacanych latami mandatów i innych należności odzyskano a 1039 osoby otrzymały kary więzienia.

To dla Cypryjczyków nowość.

Nowelizacja przepisów z zeszłego roku doprowadziła do bardziej ukierunkowanych kontroli niezapłaconych grzywien, podczas gdy wyspecjalizowani funkcjonariusze w każdym okręgu śledzą takie przypadki, mając teraz dodatkową możliwość uwięzienia tych, którzy nie płacą.

Szefem jednostki zajmującej się zaległościami w niezapłaconych mandatach jest starszy funkcjonariusz policji Andreas Angelides, który wyjaśnia że osoby borykające się z trudnościami ekonomicznymi  mogą płacić swoje zaległości w ratach.

W każdej sytuacji zawsze występuje czynnik humanitarny, biorąc pod uwagę zwiększone koszty życia, i  sytuacja indywidualna każdego dłużnkia  jest zawsze zbadana przed wydaniem nakazu aresztowania.

Jednostka nie tylko egzekwuje długi, ale porządkuje także stosy zaległych wezwań do zapłaty. Grzywny których wyegzekwowanie jest po prostu niemożliwe, na przykład w przypadku śmierci dłużnika czy trwałej niepełnosprawności, zostają anulowane, co znacznie przyspiesza dalszą pracę.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading