Cypryjski HIV?

Na Cyprze odkryto nowy szczep wirusa HIV-1, który prowadzi do AIDS. 

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, naukowcy z Uniwersytetu Cypryjskiego i Narodowego Laboratorium HIV w Los Alamos w Nowym Meksyku (USA), po przeprowadzeniu odpowiednich badań, odkryli nowy szczep rekombinowanego ludzkiego wirusa niedoboru odporności typu 1 (HIV-1), który został nazwany CRF91_cpx. 

Genom nowego rekombinowanego szczepu „jest mozaiką czterech szczepów HIV-1: CRF02_AG, G, J i U, a wyniki tego odkrycia zostały opublikowane w prestiżowym międzynarodowym czasopiśmie medycznym „Virulence” (Taylor & Francis, UK) 

Badania molekularne przeprowadzone na Uniwersytecie Cypryjskim we współpracy z Gregory AIDS Clinic of Larnaca General Hospital, doprowadziły do ​​odkrycia nowego rekombinowanego/chimerycznego szczepu HIV-1. CRF91_cpx został odkryty wśród 14 osób z HIV-1 żyjących na Cyprze.

Obecnie analizy epidemiologiczne wskazują, że szczep CRF91_cpx krąży głównie wśród cypryjskich mężczyzn uprawiających seks z zarażonymi na Cyprze mężczyznami. 

Po wstępnym odkryciu, trwające analizy filogenetyczne przeprowadzone na genomach szczepów HIV-1 wyizolowanych od nowo zdiagnozowanych pacjentów na Cyprze w czasie niemal rzeczywistym pozwoliły zidentyfikować jeszcze dwa cypryjskie MSM, które zostały zakażone szczepem CRF91_cpx. 

Dane sugerują trwającą transmisję tego nowego rekombinowanego szczepu HIV-1, CRF91_cpx, na Cyprze z obecnie nieznanymi objawami klinicznymi.

Odkrycia dokonali naukowcy Cicek Topcu i Vassilis Georgiou z Uniwersytetu Cypryjskiego pod kierunkiem profesora Leontiosa Kostrikisa i dr. Briana Thomasa Foleya z Narodowego Laboratorium HIV w Los Alamos. 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading