Cypryjski biskup codziennie modli się za Putina

Biskup Morphou Neofytos powiedział, że „honoruje” prezydenta Rosji Władimira Putina „podczas każdej liturgii”.

Prezydent Putin to osoba mi znana, chociaż nigdy się nie spotkaliśmy, oddaję mu cześć imieniem Władimir. Robię to samo dla Siergieja Ławrowa, a także dla Dmitrija Miedwiediewa i jego żony Swietłany – powiedział Biskup Morphou Neofytos podczas rozmowy z rosyjską agencją prasową Tass.

Oto kilka cytatów z jego wypowiedzi:

Modlę się za nich. Z [Miedwiediewem] spotkaliśmy się po raz pierwszy w Moskwie, a później Swietłana przyjechała na pielgrzymkę i od tego czasu modlę się za tych ludzi, których myśli, decyzje, ruchy, prawa i zło determinują życie świata.

Jutro wojska Putina wkroczą do Kijowa! Nadchodzi wielka porażka nie tylko Zełenskiego, ale całego zachodniego świata na Ukrainie!

Tylko przywódcy, którzy przewodzą narodowi historycznemu, mogą mówić w kategoriach historycznych i faktach o współczesnych problemach. Niezależnie od tego, czy człowiek Zachodu jest w Europie, czy w USA, jego postrzeganie jest takie, że polityka oznacza interesy, oznacza pieniądze, rurociągi energetyczne, geostrategię, geopolitykę. (tak wypowiedział się o Putinie i jego rozmowie przeprowadzonej przez byłego prezentera wiadomości amerykańskich Tuckera Carlsona.

Putin nie chce wojny. On chce pokoju. Stało się także jasne, że tymi, którzy nawołują do wojny światowej w nadchodzących miesiącach i latach, są elity świata zachodniego.

Przywódcy Cypru zdecydowali, że należymy do Zachodu. Osobiście nie zgadzam się z tym stanowiskiem. Mamy znacznie więcej wspólnego z Rosjanami, Serbami, Rumunami i Bułgarami niż z jakimkolwiek mieszkańcem Zachodu

Europa, Izrael i Persja to kolejne króliki doświadczalne. Dlatego przed Putinem stoi wielkie zadanie, a jeśli mu się nie uda, Bóg postawi na czele kogoś innego z narodu rosyjskiego, kto to zrobi

Rosja jest naszym przyjacielem, są naszymi przyjaciółmi, największym narodem w Europie, ortodoksyjnymi chrześcijanami. Pomogą nam, oni też mają tajną broń.

Gdy coś się wydarzy na Cyprze i Turcy będą tędy przechodzić, aby udać się na Kretę… Wtedy Rosja rozwiąże ich raz na zawsze.

Postanowiliśmy nie komentować jego słów – niech każdy zrobi to samodzielnie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading