Cypryjska poczta jedną z najtańszych w Europie

Deutsche Post opublikowało badanie z którego wynika, że usługi pocztowe na Cyprze są jednymi z tańszych w Europie biorąc pod uwagę koszty pracy i siłę nabywczą pieniądza. Niemiecki operator kalkuluje aktualną cenę standardowego listu krajowego na Cyprze na 0,41€. Tańsza pod tym względem jest jedynie Malta (0,30€).

Zdaniem Deutsche Post najdroższe usługi pocztowe oferowane są w Danii, Grecji, Finlandii, we Włoszech oraz w Polsce. Średnia unijna cena to 1,12€, w Polsce natomiast koszt wysłania standardowego listu krajowego wynosi 0,95€.

Deutsche Post wziął pod uwagę różny poziom wynagrodzeń oraz to, ile czasu trzeba pracować w danym kraju, by zarobić na wysłanie listu. Państwem, w którym trzeba pracować najdłużej, by pokryć koszt standardowego listu jest Grecja z wynikiem ponad 9 minut. W Polsce, będącej na szóstym miejscu zestawienia, jest to 7,67 minuty. Europejska średnia wynosi 4,32 minuty, a najkrócej na wysłanie listu trzeba pracować w Szwajcarii (1,35 min.).

Być może na Cyprze usługi pocztowe są tanie, ale liczy się także sposób ich świadczenia. Zwykły list polecony wysłany z miasta do miasta „idzie” praktycznie tydzień. Niestety, nikt tego listu nie przyniesie nam do domu tak jak dzieje się to w Polsce – do skrzynki pocztowej trafia natomiast jedynie powiadomienie, że list należy odebrać na jednej z poczt.

Śledzenie przesyłek CYPRUS POST:
https://www.cypruspost.post/en/track-n-trace-results

Śledzenie przesyłek POCZTA POLSKA:
https://emonitoring.poczta-polska.pl/

Poczty w dużych miastach działają, można powiedzieć, sprawnie – placówki otwarte są praktycznie w każdy dzień roboczy. Dużo gorzej jest w mniejszych miejscowościach, gdzie placówki otwarte są często jedynie raz lub dwa razy w tygodniu przez zaledwie dwie – trzy godziny dziennie.

Nie wiadomo także dlaczego część paczek pocztowych dostarczana jest do domów, a pozostałe należy odebrać na poczcie. Wprawdzie wszystkie paczki pocztowe z Polski dostarczane są bezpośrednio do adresatów, ale nas takowe z Niemiec czy Wielkiej Brytanii w domu się nie doczekamy – będą do odebrania na głównej poczcie w Waszym mieście.

Jeżeli więc czekacie na paczkę w domu – sprawdźcie gdzie paczka lub list polecony aktualnie się znajduje.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading