fbpx

Cypryjska młodzież protestuje

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Uczniowie na Cyprze przyłączyli się do światowego protestu.

„Małe czyny pomnożone przez miliony ludzi mogą przekształcić świat”

Trzymając transparenty z napisami: „Spraw, by Cypr stał się zielony”, „Zmiany klimatu zabijają”, „Odmowa nie jest polityką” i „Małe czyny pomnożone przez miliony ludzi mogą przekształcić świat”, podobnie jak na całym świecie protestowała cypryjska młodzież w Nikozji.

Protest był częścią ruchu „The Global Climate Strike”, w ramach którego dziś są organizowane marsze na całym świecie domagając się od światowych przywódców zajęcia stanowiska przeciwko zmianom klimatu i podjęcia pilnych działań w celu powstrzymania katastrofy ekologicznej.

Zainspirowane 16. letnia szwedzka działaczka Greta Thunberg po raz pierwszy zorganizowała akcję #FridaysForFuture. Dzisiejsze protesty zostały zorganizowane w 150 krajach.

Thunberg została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla za działalność na rzecz  klimatu – w najbliższy poniedziałek będzie protestować przed siedzibą ONZ gdzie odbędzie się szczyt klimatyczny.

[bar group=”819″]


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!