fbpx

Cypryjska linia okazuje się turecką…

Okazuje się, że z hukiem ogłaszana nowa linia lotnicza Cypru Północnego jest tureckim biurem podróży

Według doniesień w Yeni Duzen, FLY-KHY, która została przedstawiona przez „ministra transportu” Erhana Arikli jako nowa linia lotnicza północy, jest biurem podróży, które jest zarejestrowane w Turcji.

TRNC nie ma lokalnej ani krajowej linii lotniczej. Firma nie jest własnością TRNC, ale niektórych bogatych biznesmenów mieszkających w północnej części Cypru którzy są blisko rządu – twierdzi związek kontrolerów lotniczych

Komentując zdjęcia, które pojawiły się z samolotem i logo FLY KHY, związek zawodowy stwierdził, że w rzeczywistości są one mylące, ponieważ samolot pokazany z logo należy do firmy Freebird, która jest zarejestrowana w Turcji (na samolocie można znaleźć także logo tej firmy).


Freebird od wielu lat lata na północ z różnych miejsc w Turcji i to właśnie samolot tej firmy przyleciał 13 marca na lotnisko Ercan (Tymbou)

W zeszłym tygodniu Arikli powiedział, że uruchomienie linii lotniczej odbędzie się 13 marca, a pierwszy planowy lot odbędzie się 16 kwietnia.

Firma realizować będzie w sumie 75 lotów tygodniowo do trzech miejsc docelowych w Turcji, tj. Ankary, Stambułu i Izmiru, a siedziba linii lotniczej będzie znajdować się w północnej Nikozji.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!