Cypryjczyk wybrany do Frontex w Warszawie

Cypryjczyk zajmie się problemem imigracji we Frontex w Warszawie

W kontekście intensywnych wysiłków podejmowanych przez rząd cypryjski na rzecz rozwiązania problemu imigracji cypryjska policja wybrała do Organizacji w Warszawie specjalnego eksperta cypryjskiego ds. powrotów obywateli państw trzecich – poinformował przedstawiciel rządu Konstantinos Letympiotis .

Jak stwierdza w swoim pisemnym oświadczeniu, decyzja organizacji FRONTEX o wyborze i przyznaniu tego stanowiska ekspertowi cypryjskiej policji została podjęta wśród dużej liczby kandydatów z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (UE), co świadczy o wysokim poziomie merytorycznym, jaki istnieje na Cyprze w zakresie imigracji, a zwłaszcza po wdrożeniu polityki rządu Christodoulidisa.

Cypr zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich państw członkowskich UE z największą liczbą powrotów obywateli państw trzecich, którzy nie mają prawa do legalnego pobytu w Republice, w wyniku pomyślnej realizacji rządowego programu polityki migracyjnej i jego zmiany w szczególności w zakresie powrotów – podkreśla.

„Powołanie Dimitrisa Chatzipavlosa, eksperta cypryjskiej policji, do organizacji FRONTEX, a konkretnie do Sektora Powrotów ECRET (Europejskiego Centrum Powrotów), który przyczyni się do zarządzania operacjami powrotowymi na poziomie europejskim, to kolejny ważny krok w stronę skutecznego zarządzania imigracją” – dodaje.

Podsumowując, KE zauważa, że ​​„ukierunkowane działania rządu cypryjskiego mające na celu skuteczne uporanie się z problemem imigracji, który jest wspólnym problemem europejskim, doprowadziły do ​​udziału Cypru w podejmowaniu decyzji oraz w strategii UE na szczeblu FRONTEXU, przy wybór eksperta cypryjskiego, który zwykle obejmie swoje obowiązki w Organizacji w marcu 2024 r.”.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading