fbpx

Cypryjczycy wydają miliony na północy

Cypryjczycy nie przyznają się do tego, wręcz to potępiają, a i tak wydają miliony euro na północy.

Teoretycznie Cypryjczycy potępiają działania na obszarach okupowanych, żaden z nich nie przyznaje się do tego, że regularnie robi tam zakupy. Z danych statystycznych wynika jednak zupełnie coś innego.

29,37 mln euro to wielkość transakcji dokonywanych na terytoriach okupowanych za pomocą kart kredytowych przez obywateli cypryjskich przebywających w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2022 r. zgodnie z danymi z systemu płatności JCC Smart.

Są to jedynie transakcje dokonywane kartami wydanymi przez cypryjskie banki – nie wzięto pod uwagę coraz popularniejszych wśród Cypryjczyków kart płatniczych wystawianych przez banki mające siedziby w innych krajach ale dostępnych także dla mieszkańców wyspy (na przykład Revolut).

Transakcje dokonane w samym sierpniu 2022 r. przewyższyły transakcje dokonane w ciągu całych ośmiu miesięcy 2021 r., w którym obowiązywały ograniczenia w handlu z powodu pandemii koronawirusa.

Transakcje kartami kredytowymi w pierwszych ośmiu miesiącach 2022 r. wyniosły 29 374 535 euro w porównaniu do 13 878 281 euro w analogicznym okresie 2019 r (czyli w okresie przed zamknięciem przejść).

Fakty mówią same za siebie – Cypryjczycy, wbrew temu co mówią, uwielbiają robić zakupy na północy. To między innymi dzięki nim tamtejszy “rząd” ma stały dopływ gotówki…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!