fbpx

Cypryjczycy wracają z Włoch z powodu koronawirusa

Licealiści z Cypru, którzy znajdują się w okolicach Mediolanu w ramach programu ERASMUS, wraca na Cypr. Władze poprosiły ich o zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa i pozostanie w domach na 14. dniowy okres kwarantanny.

Władze Włoch odwołały wszelkie zgromadzenia publiczne co ma na celu zaradzenie epidemii koronawirusa. Cypryjskie Ministerstwo Edukacji poinformowało, że postanowiło, aby jak najszybciej przywieźć wszystkich przebywających w ramach programu uczniów do domu.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, uczniowie i towarzyszące im osoby dorosłe przejdą test zdrowotny po przybyciu na lotnisko w Larnace. Jeśli nie wykażą żadnych objawów choroby, zostaną im przekazane instrukcje, aby mogli sami się monitorować.

Pozostaje jednak otwarte pytanie czy takie działania wystarczą. Przypomnijmy, że nie stwierdzono na Cyprze nikogo, kto mógłby być chory na koronawirusa. W ubiegły piątek skierowano do 14. dniowej kwarantanny kobietę, która przyleciała prywatnym samolotem z Izraela. Według potwierdzonych informacji kobieta miała kontakt z osobą u której potwierdzono chorobę.

Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa linie lotnicze AEGAN Airlines bezpłatnie zmienią rezerwację Waszych zakupionych już biletów lotniczych. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!