Cypryjczycy wolą pracować na part-time niż na etat

Tak wynika z danych Eurostatu

Cypr miał trzeci najwyższy odsetek osób pracujących w niepełnym wymiarze godzin. Jak twierdzą cypryjskie media jest to spowodowane trudnościami na rynku pracy.

Najwyższy odsetek odnotowano w Grecji (70%), a następnie we Włoszech (66%), na Cyprze (65%) i Bułgarii (59%). Najniższe udziały odnotowano w Estonii (6%), a następnie w Belgii, Czechach i Słowenii (po 7%) i Holandii (8%). Średnia dla UE 28 wyniosła 26%.

Jak wynika z wypowiedzi ankietowanych 65% pracujących na część etatu nie może znaleźć odpowiedniej pracy na pełny etat i z tego powodu pracuje w branżach, w których są wolne miejsca pracy, blisko 20% powiedziało natomiast, że ma pod opieką inne osoby i nie może podjąć pracy w pełnym wymiarze godzin.

Co ciekawe jedynie 5,8% Cypryjczyków powiedziało, że nie podejmuje pracy na pełny etat z powodu kontynuowania nauki.

Szczerze powiedziawszy te badania są przynajmniej dziwne. Z jednej strony ankietowani twierdzą, że nie mogą znaleźć pracy na pełny etat a z drugiej strony cała branża turystyczna cierpi na brak pracowników.

Jednak praca w branży turystycznej jest bardzo wymagająca – trzeba pracować w soboty, niedziele i święta a największy ruch jest w sezonie urlopowym…

[bar group=”810″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!