Cypryjczycy odpoczywają w… Polsce

Polska znalazła się w czołówce krajów do których Cypryjczycy jeżdżą na urlop – wielu z nich spędzi tam także Sylwestra i Nowy Rok

Wielu Cypryjczyków wyjechało w okresie Sylwestra i Nowego za granicę. Jak powiedział w rozmowie z CNA prezes Stowarzyszenia Biur Podróży (ACTA), Haris Papacharalambous, Cypryjczycy pojechali głównie do Wielkiej Brytanii oraz Grecji ale wielu z nich odpoczywa także między innymi w Polsce.

Według Papacharalambous liczba podróży Cypryjczyków za granicę „będzie nieco wyższa niż w 2019 r. przed pandemią, który był najlepszym rokiem pod względem wyjazdów Cypryjczyków za granicę”.

Z przeprowadzonych przez nas rozmów wynika, że jednym z głównych celów wycieczek do Polski jest Kraków oraz Oświęcim. Co ciekawe niewielu z nich odwiedza w czasie wizyty w tamtych rejonach kopalnię w Wieliczce. Niewątpliwą atrakcją jest w okresie świątecznym Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie.

Możemy być praktycznie pewni, że osoby które właśnie teraz przebywają w Polsce będą zaskoczone tym w jaki sposób obchodzony jest Sylwester.

Nasi rozmówcy zwiedzali także Warszawę oraz Wrocław – to kolejne dwa miasta do których najchętniej podróżują obywatele Cypru.

Pozytywne jest to, że praktycznie wszyscy z którymi rozmawialiśmy powiedzieli, że z całą pewnością wrócą do Polski aby kontynuować jej zwiedzanie.

Jako ciekawostkę możemy jedynie dodać, że Cypryjczycy wcale nie twierdzą, że w Polsce ceny atrakcji turystycznych są wysokie, ich zdaniem są porównywalne z innymi krajami.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!