Cypryjczycy nie ufają sądom

Badanie wykazało, że trzy czwarte Cypryjczyków jest niezadowolonych z wymiaru sprawiedliwości, a wielu ma zastrzeżenia co do bezstronności sędziów.

Wyniki ankiety, przeprowadzonej w dniach 9-14 grudnia przez IMR i Uniwersytet w Nikozji, zostały zaprezentowane na seminarium prowadzonym przez Uniwersytecką Jednostkę Prawa Proceduralnego.

Wyniki pokazały powszechną nieufność społeczeństwa do wymiaru sprawiedliwości. Wzięło w nim udział tysiąc respondentów.

Około 60 proc. respondentów nie zgodziło się ze stwierdzeniem, że „sądy są bezstronne”. A 49 proc. uważało, że prokuratura generalna wykonuje swoje zadania w stopniu niezadowalającym.

Jedna osoba na dwie uważała, że ​​korupcja i „powiązania” należą do największych problemów wymiaru sprawiedliwości.

Ponadto 36 proc. uważało, że sprawy sądowe trwają zbyt długo, a 23 proc. miało negatywną opinię na temat faktycznych orzeczeń sądowych. Kolejnymi czynnikami były biurokracja (17 proc.) i brak obiektywizmu (15 proc.).

Około 10 procent respondentów stwierdziło, że korzysta z usług prawników na Cyprze; z nich połowa była zadowolona. A 62 procent było niezadowolonych z opłat.

Kolejne ważne odkrycie dotyczyło ignorancji ludzi w kwestiach prawnych. Sześciu na dziesięciu nie wiedziało ani nie słyszało o arbitrażu; siedmiu na dziesięciu nie wiedziało o mediacji, a siedmiu na dziesięciu nie znało pojęcia pomocy prawnej.

Celem ankiety było poznanie opinii publicznej na temat wymiaru sprawiedliwości.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!